3 Haziran 2023 Cumartesi
ÇÖKÜŞ

ÇÖKÜŞ

Beklentiler çoğu zaman sonucu hüsranla biten olgudur. Görünen köy kılavuz istemez. Sezon başından beri, bir türlü oturmayan oyun şablonu ve kadro yapısı ile Gaziantep FK ligin 15’ci haftası geride bırakılırken adeta çöküş içerisinde. Arada saman alevi gibi parlasa da genel görüntü hiç iyi değil.

Ligin küme düşme hattında bulunan, üstelik de eksik oynayan Göztepe karşısında sahadan mağlubiyetle ayrılan Gaziantep FK da çanlar erken ama küme düşme hattı için çalmaya başladı. Tamam oyun planı, şablonu olmayan şişirilen bir hocamiz var. Lakin bomboş kaleye topu vuramayan, oyun zekası olmayan oyuncular da yok değil. Gerçi küme düşen takımlardan gelen oyunculardan daha fazlasını beklemek de abartı olurdu. Mevcut oyuncularla ve teknik heyetle sezon sonu flu, gri görünüyor. Önceki sezonların flaş oyuncuları sezonun yedekleri olunca verim olmadığı gibi takımı da bozuyor. Geçen haftanın flaş oyuncusu bu haftanın çöpü oluyor.

Mendy, Muhammed, Ertuğrul, Dicko, H.İbrahim, Kenan gibi oyuncular çöküş içerisinde. Direkten dönen 3 top var. Ama, top kaleye girmeyince gol olmuyor. Maharette o topu kaleye sokabilmek de. Seyirci desteğini arkasına alan Göztepe biri penaltıdan iki golle ilk yarıyı 2-0 önde kapadı.

İkinci yarı 59’ncu dakikadan itibaren Göztepe sahada 10 kişi kalınca, Erol hocanın oyuncu değişikliği de etkili olunca denge Gaziantep FK lehine döndü. Recep Niyaz'ın golü umutlandırsa da beceriksizlik, basiretsizlik, şanssızlık ne derseniz deyin arkası gelmeyince maç 2-1 Göztepe’nin galibiyeti ile bitti. Mağlubiyet herşeyin sonu değil. Ama Sumudica dönemindeki uyum, ahenk ve başarı yakalanmak isteniyorsa teknik heyet  ile yol yakınken vedalaşmak en iyisi. Tabii ara transferde de temizlik şart. Geçmiş olsun…

 

7.12.2021 (Turan UYSAL)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

TURLADIK…

MÜKEMMEL ÖTESİ

PUAN PUANDIR

NİYET DURUM SONUÇ

HARİKA

NİHAYET

GALİBİYET

MOLA

HIRS ÖÇ BAŞARI