7 Temmuz 2022 Perşembe
YILMAZKAYA; GAZİANTEP HALKINI MAĞDUR ETMEYİN!

YILMAZKAYA; GAZİANTEP HALKINI MAĞDUR ETMEYİN!

Uzun zamandır açılmayan şehir hastanesi yüzünden Gaziantep halkının büyük mağduriyetler yaşadığını dile getiren CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, Antep Şehir Hastanesinde yaşanan sorunları gündeme getirdi.

Diğer illerde aynı tarihlerde başlayan şehir hastanelerinin tamamlanırken, Gaziantep Şehir Hastanesi’nin tamamlanamamasıyla ilgili AKP Hükümetine sert sert eleştirilerde bulunan Yılmazkaya, Gaziantep halkının mağdur edilmemesi adına Antep Şehir Hastanesinin biran önce açılması gerektiğini vurguladı.

GAZİANTEP ŞEHİR HASTANESİ’NİN YAPIMI YILAN HİKAYESİNE DÖNDÜ!

“AKP Hükümetlerinin yanlış planlamaları yüzünden ülke kaynakları heba oluyor” diyen Yılmazkaya, “Ortadoğu'nun Sağlık Üssü ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük hastanesi özelliğini taşıyacağı iddia edilen 1875 Yataklı Gaziantep Şehir Hastanesi yapımı hâlen tamamlanmamıştır.

Yapımı yılan hikayesine dönen, yaklaşık 10 yıldır tamamlanamayan Gaziantep Şehir Hastanesi inşaatındaki sorunlara bir yenisi daha eklendi. Yayınlanan bir haberde Rönesans A.Ş.’nin Rekabet Kurulu’nun izin vermesine rağmen inşaatı devralmadığı yazılmakta.

Antep Şehir Hastanesinde yaşanan sorunları geçtiğimiz aylarda Sağlık Bakanına sormamıza rağmen Sağlık Bakanlığının sorulara cevap vermemesi, içerdeki sorunların ne kadar büyük olduğunun açık bir göstergesidir.  

Ama burada çalışan işçilerin parasının ödenmemesi, taşeron firmalara hak edişlerin yapılmaması, malzemelerin alındığı firmalara gerekli ödemelerin yapılmaması ekonomik anlamda büyük bir kriz yaşandığını işaret etmektedir.

Gaziantepli hemşerilerimizin mağduriyetine sebep olan Gaziantep Şehir Hastanesini ne zaman açacaksınız?

Aynı tarihlerde başlayan diğer illerdeki şehir hastanelerinin tamamlanırken, Gaziantep Şehir Hastanesi’nin tamamlanamamasıyla ilgili Bakanlığı bu konuda duyarlı davranarak, hastane binasının yapımı ve tamamlanması ile ilgili Gaziantep kamuoyunu bilgilendirilmesi zaruri bir hal almıştır” ifadelerini kullandı.

6 MİLYAR 910 MİLYON DOLARLIK 13 ŞEHİR HASTANESİNİN ÜLKEYE MALİYETİ 38 MİLYAR DOLAR!

Türkiye genelinde yapılan 13 Şehir Hastanesinin yatırım maliyetinin 6 milyar 910 milyon dolar olduğunu belirten Yılmazkaya, 13 Şehir Hastanesi için 2022 yılı Sağlık Bakanlığı bütçesinden ayrılan kira bedelinin yıllık; 1 milyar 520 milyon dolar olduğunu. 25 yıl boyunca 7 milyar dolar maliyetli 13 hastaneye 38 milyar dolar ödenmesinin ülke kaynaklarının kötü kullanılması adına büyük bir israf olduğunu vurguladı.

5.05.2022 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz