15 Mayıs 2021 Cumartesi
Kara tablo çizdi

Kara tablo çizdi

“Vatandaşın çoğu borçlu, çoğu icralık. Vatandaşların bankalara ve finans kuruluşlarına borcu 750 milyar lirayı geçti” diyen CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, icra dairelerinde 22 milyondan fazla icra dosyasının bulunduğunu belirterek, Hükümetin ekonomik politikalarını eleştirdi.   

Vatandaşın yaşadığı ekonomik sıkıntıları Meclis Genel Kuruluna taşıyan Yılmazkaya, konuyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

“İktidara sesleniyorum” diyen Yılmazkaya, “Vatandaş işsizlikle mi uğraşsın, borçlarla mı uğraşsın, faizlerle mi uğraşsın yoksa icralarla mı?” diye sitem etti.

Son 45 günde 1 milyon yeni icra dosyası açıldı diyen Yılmazkaya konuyla ilgili Mecliste yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

“Türkiye ortalamasının üzerinde işsizlik oranının yaşandığı Gaziantep'te de insanlar evine ekmek götüremiyor, perişan. Vatandaşların bankalara ve finans şirketlerine olan tüketici kredisi ve kredi kartı borçları 750 milyar liraya kadar yükseldi. En son verilere göre vatandaşların TOKİ'ye 26 milyar lira, varlık yönetim şirketlerine 30 milyar lira borcu bulunuyor” dedi

VATANDAŞ BUNALIMDA!

Vatandaşın yaşadığı ekonomik sıkıntıların sorumlusunun Hükümet olduğunu dile getiren Yılmazkaya, “Bu yıl sadece son kırk beş günde icra ve iflas dairelerine UYAP üzerinden gelen icra ve iflas dosyası sayısı 1 milyon 20 bini geçti. Muhtarlıklar icra ve mahkeme tebligatlarıyla dolmuş, taşıyor. UYAP verilerine göre 12 Şubat itibarıyla icra ve iflas dairelerinden hâlen derdest dosya sayısı da geçen yılın aynı günündeki dosya sayısına göre artarak 22 milyonu geçmiştir.

İktidara sesleniyorum: Vatandaş işsizlikle mi uğraşsın, borçlarla mı uğraşsın, faizlerle mi uğraşsın yoksa icralarla mı?” dedi.

21.02.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz