12 Temmuz 2020 Pazar
SIRADANLAŞMAYIN

Veysel KARAYILAN

SIRADANLAŞMAYIN

Her şey sıradanlaşıyor, biz sıradanlaşıyoruz, yaşam sıradanlaşıyor. Belli bir müddet sonra hiç bir şeyin önemi kalmıyor, Şehit haberleri, hastalıklar ve istatistikler size veya bir yakınınıza gelmedikçe sadece rakamlardan ibaret kalıyor. Gittikçe sanki sadece çalışan tüketen yiyen içen robotlara dönüyoruz. İyi değil bu duygu ve düşünceler. Heyecanınızı asla kaybetmeyin, sıra dışı olun, rutinleşmeyin, farkınız olsun Bir gün her şeyin değiştiğini göreceksiniz.

MEMLEKETİN KORONOVİRÜS HALLERİ

Koranavirüs vakaları Dünyada ve Türkiye'de ve çevremizde artarken, gördüğüm kadarı ile memlekette ne doğru dürüst denetim var nede yasağa uyan.Gerçi denetlemeye ne gerek var. Vatandaş evde kal uyarılarına aldırış etmiyor ve genelde dışarıda kalarak yasağa uymuyorlar. Buna 65 yaş üstü de dahil. Kimde hangi hastalığın var olduğunu bilmiyoruz. Marketlerde ve sokaklarda mesafe kuralı yok. Hepimiz birbirimizi korumak zorundayız. Büyük bir kesimde de inanılmaz derecede maske arayışı var. Maskelerle ilgili ciddi sıkıntılar var. Keşke maskeler hane sayısı itibarı ile muhtarlar tarafından dağıtılsaydı. Bu süreçte muhtarlar devre dışı bırakılmamalıydı.

ÇARE BULUNMALI

Koronavirüs salgını nedeni ile ekmek teknelerinin kapatılması doğal olarak esnafı da zora soktu. Hükümet bu sıkıntıları azaltmaya yönelik çeşitli önlemler açıklasa da günlük kazancıyla geçinen küçük esnaflardan berberler zor durumda. Bazı berberler ceza yeme pahasına kesim için evlere gidiyorlar. Bize yazan birçok berber sorunu dile getirmemizi istiyorlar. Günlük kazancıyla geçinen küçük esnaf ve kısa süreli sigortalı çalışıpta işine son verilenler hiç bir haktan faydalanamıyor. Ev kirası dükkan kirası vs ödemeler üst üste geliyor. Bu kesimin sıkıntılarına bir an önce çözüm bulunmalı

GSM FİRMALARI HALKLA DALGA GEÇİYOR

Korana virüs sebebiyle insanlar gün boyu evde. Her gün şatafatlı reklamlarını gördüğümüz GSM firmaları deprem olur çekmez, salgın olur hızı düşer. Vatandaşı mağdur eden GSM ve internet firmaları işiniz gücünüz vatandaşın cebi. Bu süreçte interneti ücretsiz sağlayın...

TAHMAZOĞLUNA TEŞEKKÜR

Zor günlerde yardımlaşmak, ihtiyaç sahiplerine ulaşmak ve yalnız olmadıklarını hissettirmek ne büyük mutluluk Toplumsal yaşamın en büyük refleksidir yardımlaşmak Ben buradan Şahinbey ilçesinde genelge ile kapatılan Berber, Kuaför, Kahvehane, Çay Ocağı ve Lokantalara 1.000 TL nakdi destek verdiği için Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na çok teşekkür ederim. Böyle bir hayra vesile olduğu için.

19.04.2020 (Veysel KARAYILAN)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

GAZİANTEP NEREYE GİDİYOR

NİZİP ÇAYI VE HANCAĞIZ BARAJI UNUTULMASIN

ŞEHRİ YÖNETENLER VE FİTNE FESAT

VİCDANSIZLIK DİZ BOYU

NORMALLEŞME VE İŞSİZLİK

YEREL GAZETELER ÜZERİNE

RAMAZAN GİDERKEN

HER TELDEN

KORONA HALLERİ