8 Mart 2021 Pazartesi
NTO da Halkbank ile anlaştı

NTO da Halkbank ile anlaştı

Nizip Ticaret Odası (NTO) ile Halk Bankası arasında "Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması" imzalandı.

NTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt ve Halk Bankası Gaziantep Bölge Koordinatörü Aziz Arslan’ın imzaladığı protokolle satıcıya tahsilat güvencesi, alıcıya da 18 aya kadar vade imkanıyla ödeme esnekliği sunulacak.

İmzalanan protokol ile NTO Üyelerinin tamamının yararlanabileceğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, “Halkbank Paraf ticari kredi kartı sayesinde NTO üyelerinin vadeli mal alım satımı, bankalardan kredi çekmekte ve çek senet gibi işlemlerinde yaşadığı problemler sona erecek.” dedi.

Alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önünün açıldığını ifade eden NTO Başkanı Özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu kart sayesinde çek-senet takibi yapmadan, tahsilat derdiyle uğraşmadan, güven içinde mallarımız satılacaktır. Satılan mal bedelini, tahsilat riski taşımadan, Halk Bankası garantisiyle, peşin ya da taksitli olarak alınabilecek. Mal almak isteyen de bankadan kredi bulma veya satıcının kendi çek-senedini kabul edip etmeme derdine düşmeyecek. Bu kartla malını alacak ve ödemesini de 1,5 yıla ulaşan esnek vade ile yapabilecektir. Yani kısaca, mal almak gerekince bu kartla para ödemeden satın alma yapılabiliniyor. Satıcı da bu kimdir diye endişe etmeden, malını güvenle satıp, parasını bankadan tahsil edecek. Böylece hem alıcı hem de satıcı, nakit akışlarını rahatlatacaktır. Bu anlaşma, kazan-kazan anlayışının bir örneğidir, yine bu kartın üyelerine başka indirim ve avantajlı kampanyalar da sunmaktadır. Tüm üyelerimiz, Halk Bankası tarafından ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dahilinde hem satıcı hem de alıcı olarak bu sistemden yararlanabilecek. Tedarik zincirini güven altına alacak bu sistem, Üyelerimizin kredi faizlerinin düşmesine de yardımcı olacaktır. Düşen finansman maliyetleri, firmalarımızın yatırım ve üretim için teşvik edecek. Üyelerimizin ve dolayısıyla ülkemizin finansal istikrarı güçlenecek. Ben hem TOBB’ye hem de Halk Bankası'na böyle bir uygulamayı başladıkları için teşekkür ediyorum. Bu anlaşmanın Nizip’teki sanayicimize, esnafımıza ve tüccarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”şeklinde konuştu.

Halk Bankası Gaziantep Bölge Koordinatörü Aziz Arslan ise Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansman uygulaması ile NTO üyesi alıcı ve satıcılar arasındaki nakit akışını düzenleyecek olan bu hizmet, tedarik zincirinde tüm ticari işlemler Halkbank güvencesi ve Paraf avantajlarıyla gerçekleştirilecektir. Protokolünün şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Düzenlenen imza törenine Halk Bankası Gaziantep Bölge Ticari ve KOBİ Pazarlama Bölüm Müdürü Ali Sarı ve Halk Bankası Nizip Şube Müdürü Haceli Gildiroğlu da katıldı.

 

6.01.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz